| 1754 a întrebat:

Exista vreun program care sa imbunatateasca claritatea unui clip video? Nu imi trebuie pentru filme lungi, ci pentru un simplu filmulet de 2-3 minute. Pot face asta si cu Windows Movie Maker? Ajutor.

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Nu există programe de îmbunătățit claritatea. Există câteva trucuri dar caliatea este la fel. Este practic o iluzie. Poți să îl faci mai intens colorat sau poți să schimbi pixelii din pătrate în linear ș.a.m.d. - vorbesc de editarea profesională Sony Vegas, Adobe Premiere Pro. Îți dă impresia că ar fi mai clar darotiă pixelilor care sunt diferiți față de cei inițiali + n contrast mai bun luminozitate, dar doar atât. Niciodată un video 720x576 nu se va vedea ca unu nativ gilmat 1280x720. La fel un video 1280x720 nu va arăta ca un full HD sau 4k.
Numai bine!

| K0sti a răspuns:

NU!

| Gonrax a răspuns:

Nu poti sa faci asa ceva.
Daca ai filmat cu 240p si-l faci 8k Ultra HD e aceeasi calitate.