| CyberDune28 a întrebat:

Face faze router-ul. Poate sa fie de curent?

Răspuns Câştigător
| Scorillo a răspuns:

"Asta care face faze" presupun ca e un schimator de mediu (de la fibra la UTP). Daca am ghicit corect cel mai proabil semnalul e intermitent si vina e a furnizorului. "Asta care face faze" se defecteaza foarte rar. Un telefon la Relatii cu clientii nu strica - poate se fac lucrari in zona ta

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Scorillo a răspuns:

Da. Cind "face faze" cauzele pot fi (nu stiu ce faze face, asa ca prespun) retea alimentare, alimentator, cablu, mufa de alimentare, contact imperfect, defectiune hardware a routerului, contact imperfect al intrarii WAN, a mufei respective, a cablului (UTP. sau optic) configurare defectuoasa, sau intreruperi din partea furnizorului de net, sau sfantul duh (asa a fost sa fie)

| CyberDune28 explică (pentru DracuIa):

Routerul de la DIGI e bagat in asta care face faze

Răspuns utilizator avertizat
| CyberDune28 explică (pentru Scorillo):

Clipea luminita, ea trebuie sa stea aprinsa tot timpul. E prima data cand face asa. Aveam net dar se incarcă greu pe yt.