| Rotaru_Cristian_1996_OtMd a întrebat:

Frate, am un calc care pana acum mi-a mers. si intr-o zi am instalat un driver pt usb. si nu mai vedea mouse si tastatura pur si simplu stateau gheata.
si eu atunci am resetat bateria (biosu) din ea am scoso de mai multe ori.
si acum cand il pornesc imi apare biosu ca se incarca pana la 512 mb. ca atat are si de acolo nu mai pleaca sa se deschida. ce sa fac?
Daca as putea intra in bios si sa trecc aia pe boot sa bag un cd cu win xp. dar nu merge sa intru in nik. se incarca pana la 512 mb. si acolo ramane. inainte se incarca pana la 512 mb si pornea sa intre in win. ce fac? te rog eu ajutamaa.
ca pe el ma jucam cs 1.6 ca mergea ff bn pe el. Dau fundaa

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu stiu ce driver de usb, nu am auzit asa ceva de la vreme lui pentim 2 si windows 98 sincer.
2. problema indicata de tine arata mai degraba ca e ceva hardware. Apare ceva pe ecran? Fa un mini filmulet sa vedem.

| K0sti a răspuns (pentru sltlp):

El nu e in stare sa intre in BIOS si tu il pui sa faca filmulete...

| sltlp a răspuns (pentru K0sti):

Pai imi vine in minte ca poate se blocheaza la verificare ram, eroare, de asta l-am pus.