| Λndrei a întrebat:

Salutari!
Am incercat sa instalez un OS(W7), pe un laptop Asus si am intalnit o problema pe cat banala pe atat de idoata. Dupa ce intrduceam DVD-ul cu Windows 7 in el si setam din BIOD ca prioritate de bootare CD/DVD imi aprea mesajul "Press any key to boot from CD/DVD...35(secunde pana la zero)".Pana aici toata lumea cred ca stie dar problema era ca nu puteam tasta nimic, nu-mi cunostea tastatura laptopului absolut deloc. Daca dadeam restart cand se incarca Windows-ul si pornea din nou la momentul cand aveam optiunea "Start Windows normally." nu mergea tot timpul.
Aveti vreo idee?
Credeti ca daca as fi gasit o tastatura pe USB sa o introduc la laptop ar fi mers?
Am cautat prin BIOS la o optiune..credeam ca exista o setare ceva care dezactiva tastatura dar nimic...

2 răspunsuri:
| millyca a răspuns:

Mie mi s-a intamplat asta cu o tastatura wireless, nu detecta receiver-ul si nu puteam sa apas nimic. Deci incearca si cum ai zis tu, cu o tastatura prin USB.

| jupiter530 a răspuns:

Du-te cu el intr-un loc unde se repara si intreabbal ce are