| anonim_4396 a întrebat:

Fudna! am si eu o problema cu messu si vreau sa stiu daca exista alt program tip mesenger pentru a ma loga si vorbi ca pe mess cu id de mess prin acel program. daca exista care e si da-ti un link. funda cum am spus

Răspuns Câştigător
| lcornea a răspuns:

Http://www.pidgin.im/download/ e putin mai greu de configurat, dar gasesti tutorial la ei sau la yahoo. Merge pentru orice, de la yahoo, google talk pana la IRC-uri, si poti sa ai si mai multe conturi deschise simultan de la diferite servicii.

9 răspunsuri:
| .::CyBeR::. a răspuns:

Si meebo e bun dar problema este ca nu poți sa vezi un web de la o persoana, si skypul e bun dar nu sunt prea multi oameni care il folosesc.

| .::CyBeR::. a răspuns:

Pai scuze, eu folosesc si skype dar prietenii mei nu folosesc skype si de asta ziceam ca nu sunt prea multi utilizatori, deci la faza cu skype se pare ca n-am experienta.

| lcornea a răspuns:

Prima data cand am raspuns, stiam de optiunea asta dar nu ma stiam exact sub ce nume intra pe net. Deci http://gnip.com/ iti da access la tot ce vrei tu de la mail, im, si socialnetworks totul intr-unul. Este mult usor de folosit decat pidgin si mai simpatic. Have fun

| YukiMrM a răspuns:

.::CyBeR::. te prefaci sau esti? happy

Pe Skype am 500 persoane din romania si pe yahoo doar 380 trage si tu o concluzie, plus ca am avut messenger dinaintea skype-ului, iti recomand SKYPE PENTRU CA ESTE ANTI SPAM

| johnyjohny2006 a răspuns:

Http://www.meebo.com/ si intri unde scrie yahoo daca nu poti intra direct de pe yahoo.com dai la messenger si te loghezi de acolo