| Psycho777 a întrebat:

FUNDA! Ce program as putea folosi ca sa imi apara fps-ul la jocuri intr-un colt al ecranului? Am auzit ca as putea folosi fraps, dar ala scade performanta fps deci...nu o sa ma ajute deloc [nu vreau sa filmez, doar sa vad fps], si vreau ceva care sa imi arate fps fara sa influenteze performanta.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai si fraps are o optiune de "benchmark" pentru FPS (maxim, minim si media) si nu scade performanta (scade performanta doar atunci cand filmezi). uite aici mai multe detalii cum se foloseste http://www.fraps.com/faq.php#FPS