| SaturniFraternitas a întrebat:

FUNDA! Corsair Vengeange Pro sau Kingstone beast series XMP pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Nu conteaza tare mult memoriile pentru gaming, diferenta dintre ele fiind doar 1-2%. Acum nu te gandi sa compari ddr1 cu ddr3. Ma refer la ddr3, care nici macar haswell nu stie mai mult de 1600 Mhz, chiar daca ale tale au 2400 de exemplu. Ti-ar da un plus latenta, adica sa nu alegi cu CL11, ci cu 9 sau cat mai putin posibil.

5 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Eu spun ca mai bun ii Corsair. Chiar daca acum nu se prea foloseste RAM atat de rapid, in cativa ani (daca o sa le tii atat de mult) o sa fie mai raspandit si calculatorul o sa il utilizeze, plus ca e facut de Corsair care face piese foarte rezistente

| OnuOnulică a răspuns:

Kingstone beast series XMP.

| Niiiicu a răspuns:

Ambele sunt la fel de bune, dar as merge pe Kingston

Răspuns utilizator avertizat