| SaturniFraternitas a întrebat:

FUNDA < FUNDA > VAROOOOOGG sunt confuz si fiecare spune ce vrea, o prostie! Dar punem altfel problema : care dintre aceste laptopuri ai lua daca ai fii in locul meu si l-ai dedica gamingului? : 1- http://www.pcgarage.ro/......2gb-linux/ 2 - http://www.cel.ro/......40m-2gb-l/ 3- http://www.cel.ro/......b-white-l/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Deci vezi ce iti place sa te joci! laughing Mereu e vorba de decizii...

34 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu as alege 3. 1 si 2 au cpu ulv, deci sunt usor sub, iar 2 are varianta lui gt 740m pe 64 bit.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Adica ultra low voltage. Sunt procesoare axate pe consum scazut de energie si mai putin performanta.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Din punct de vedere teoretic, da.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Lenovo z510. Are cel mai performant cpu. gpu la toate insa e identic.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

La drivere se mai si exagereaza. iar ce merita cumparat si ce nu alegi si tu.
Si e o mare prostie sa zici ca iti dai cu parerea daca nu ai avut... Dar atunci cine crezi ca a avut 200 de miliarde de laptop-uri cas avijna sa iti explice tie.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Stii... pana la urma eu doar spun cate ceva, nu trebuie sa conving pe nimeni, ca eu nu iau nici un ban pana la urma. happy

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Sarind peste povestea asta. 8870m este peste gt 740m. CAt ai spune ca sunt de rpaoste driverele de la radeon, nu se compara. Castiga fara probleme. Dar depinde si ce vrei si tu de la lapop. Daca ai ganduri gen sa faci randari sau minini de gen, nu o sa iti recomand varianta cu radeon. Deci radeon, numai si numai daca vrei strict jocuri.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Mai bine mergi pe varianta cu 3630qm pana la urma. Si nu, varianta pe 64 bit e pusa doar cand is variante ULV.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Cel cu gt 740m e avantajt de rezolutia mai mica, deoarece rezolutie mai mica=mai putin de lucru pentru gpu.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Vezi ca de asta am zis ca e greu de comparat. Cu cat scazi rezolutia, accentul se pune mai mult pe cpu. Ma rog, nu o sa limiteze nici acel i7 prea mult, insa o sa ruleze ceva mai bine pe acel DELL. Insa ai insirat acolo un km de jocuri, iar unele dintre ele te aveanjeaza iar daca ai cpu mai puternic. De asta e dificil de ales. Sarind peste, care per total, DELL-ul o sa fie peste Asus in jocuri intr-un final(in majrotiatea cazurilor), mai orienteaza-te si cat de portabil vrei sa fie(Ca Dell-ul e mai mare), si ce altceva vrei sa faci cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Eu zic sa dai cu banul, ca vad ca nu te poti decide big grin

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Nu fac nici un misto. Ai 2 variante, si te hotarasi si tu. Nu e laptop-ul meu pana la urma, ca fiecare mai alege si dupa un pitic din creier.
Am uitat sa mentionez, am raspuns la 99 de intrebari, nu una laughing

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Stiu. Dar si cpu e de 2 ori mai slab la cel cu radeon...
Deci cum ziceam=jocuri=radeon
sau mai multe lucuri, nu doar jocuri in picipal(poate jocuri pe plan secundar)=Asus

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru SaturniFraternitas):

Deci vezi ce iti place sa te joci! laughing Mereu e vorba de decizii...

| CinevaNou a răspuns:

Eu as alege un pc daca vreau gaming serios straight face

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Eu ti l-as recomanda pe al 2-lea deoarece laptopurile Asus sunt cele mai bune si nici nu se strica repede
http://bit.ly/1hSSq53 (link generat de conversion marketing)

| Boboc_Dragos_1993 a răspuns:

Eu sincer as opta pentru primul