| compcris00 a întrebat:

Funda mare.Deci vreau sa schimb placa de la gefroce 210 la hd 7750 2gb ddr3.Am motherboard g41d3+ http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_I D=521.Vreau sa ajung la asta cum se schimba si se pune corect o placa:
1.Dezinstalez palca din widnwos adica 210.
2.Scot placa din motherboard
3. Unde naibii pun corect hd7750 care slot 16x?
stiti cam ma tem cu pcie urile astea sa nu buhneasca placa
4.AM PSU 450W E DEAJUNS cred
5.pun pc-ul uinstelz driverul
CAM ASTA?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine puneai numai denumirea placii ca link esti varza. Tu l-ai incercat sa vezi daca merge? Oricum, nu-ti trebuie multa carte sa schimbi placa video. Punctul 1 e bun.
Punctul 2 trebuie sa fie inchiderea PC-ului si scoaterea lui din priza. Apoi scoti placa veche si in locul ei o pui pe cea noua. Sa fii atent ce faci la prima si faci miscarea inversa la a 2-a. Atentie la singuranta din spate, de pe soclu. Sa tragi usor de ea, intr-o parte. Montezi placa noua si vezi ca are un sant. Nu poti gresi. O prinzi cu surub. Apoi inchizi computerul, legi monitoru si-i dai drumul. Dupa pornirea Windowsului bagi CD-ul de la placa noua, cu driverele. Succes!

1 răspuns: