| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! Se poate pune jocuri pe dvd pentru xbox 360? care sunt programele necesare si cum se procedeaza sau daca stiti un tutorial bine explicit, ca nu mai vreau sa mai dau bani pe dvd-uri
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Ryuzaki a răspuns:

Da, se pot pune jocuri, asta daca ai consola modata.Le tragi cu imgburn pe dvd-uri DL Verbatim la viteza de 2.4x.Programul e usor folosit.Incarci imaginea, selectezi fisierul.dvd, nu iso, apoi setezi viteza la 2.4x si astepti.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Deci, consola trebuie sa fie modata(ori o faci acasa cu lt++ sau la cineva specializat). Apoi, cu img-burn, scrii dar numai si numai pe discuri vebartim(nu se strica la xbox-restul se strica in xbox) la o viteza de 2.4 sau 4.