| cosminboy12 a întrebat:

Gta iv imi merge la urmatoarele cerinte proceso AMD Sempron(tm) procesor 300+ 1, 81 ghz ram 768 sistem operare 32 biti windows 7 calculator Asus

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Windows 7 cu 768 MB ram? Lol. Poti sa fii sigur ca NU.

| SonicAndrei a răspuns:

Nu prea cred... Îți trebuie 2 GB RAM.
Ce placă video ai? O afli așa: Intri în „Run" și scrii „Dxdiag". La Display îți apare placa video.

La prima vedere nu-ți dau nici o șansă să-ți meargă GTA 4, dar am un prieten care a avut AMD Sempron și o placă video bună și i-a mers GTA 4 pe minim.

Verifică orice joc pe CAN YOU RUN IT :
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Scrii în căsuță GTA 4 și îi dai să-ți scaneze calculatorul. Va termina în câteva secunde. Se va uita ce procesor, placă video și memorie ai. La sfârșit îți va zice cum și dacă îți merge jocul pe LOW, MEDIU și HIGH. Îți dă mai multe detalii. Te uiți tu.

PS: GTA 4 nu a fost bine făcut. E prost optimizat și e compatibil doar cu 10% din calculatoare. Mie îmi zice că-mi merge perfect pe High, dar îmi sacadează. Pe Mediu sau pe Low îmi merge la fel - sacadează foarte puțin.

| finicu a răspuns:

Nu iti merge. Eu am win 7 cu placa video NVIDIA 7600GS dar am 2GB RAM, imi merge la minim si cu foarte mult, foarte foarte mult LAG.