| daw8013 a întrebat:

Hard disku conteaza mult pentru jocuri?
scade fps?

Răspuns Câştigător
| Contur a răspuns:

Nope. În general hard diskurile au o viteză destul de bună pentru diferite jocuri, chiar şi 7200 rpm este destul pentru un joc. O problemă poate apare când jocurile depăşesc 20 Gb sau ceva de genul. când calculatorul trebuie să rotească non stop HDD pentru a-ţi încărca diferite "fişiere". Pentru majoritatea jocurilor sub 10 - 5 Gb este destul.

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu cred că nu ştii ce e îla un hard. Hard diskul este pentru date, fişiere, în principiu... fără hard nu îţi merge pc-ul happy e ca un fel de cd unde ai tu toate datele. deci contează pentru tot (windows, programe, jocuri, etc), pentru jocuri contează placa video, procesorul happy (RAM-UL, Herţi procesorului )

| shocky2 a răspuns:

Conteaza sa fie bun! Daca are bad-uri influenteaza foarte mult jocul!

| benefit96 a răspuns:

Depinde de viteza citire/inscriere.
nu joaca mare rol.fps = frames per second, asta e de la videocard.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ti s-a spus si anterior, conteaza sa nu fie stricat sau amestecate datele pe el laughing
ii poti da o defragmentare!
Pentru scaderea fps iti recomand un procesor mai rapid! ceva dual-core poate big grin
dar imi poti spune despre ce joc vorbim? ca sa fiu mai precis big grin

| daw8013 explică:

Vasi da la toti 3 funda
da nu pot
nici voua nu va place scoala?

| daw8013 explică:

Contur de ce nu mege sa-ti dau funda