| anonim_4396 a întrebat:

Heelp sad am facut un pliant in word si am colorat pagina intreaga cu albastru ca sa fie fundalul frumos, insa am vrut sa fac o proba si sa listez pe imprimanta mea alb negru si nu a listat si pagina ca si cum ar fi colorata numai pozele, credeti ca la o imprimanta color ar lista pagina albastra? sau va fi la fel, adica doar pozele si pagina alba?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt asta era rezolvarea "If you want to get the background color printed, there is one more thing you have to do: click the office button, then Word Options (on the bottom), then click on Display (in the left pane), then go to Printing Options and enable ‘ Print background colors and images ‘. If this is not enabled, you may look at nice background colors on your screen but it will not print them."

| mishureal a răspuns:

Pai e logic. de aia ii zice imprimanta color pentru ca scoate culori. imprimanta alb negru listeaza doar negru si nuante de gri. cauta o imprimanta color si o sa-ti iasa