| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am mare nevoie de ajutorul vostru!
Am un telefon Samsung si cand incerc sa il conectez la unitate...pur si simplu nu imi merge, adica nu imi apare nimic, ca si cum nici nu l-am conectat. Tin sa mentionez ca nu este de vina cablul pentru ca la alte unitati merge si in plus la unitatea mea, nu pot conecta niciun telefon, insa am un mp3 (antic si de demult l-am gasit si eu prin casa) care merge conectat.
Help me! Va rog sa imi explicati cat mai simplu (sunt cam grea de cap, sau poate nu, dar nu prea ma descurc asa bine la tehnologie, sau poate da happy. stiu ca sunt ciudata).
Multumesc anticipat! Sper ca ma puteti ajuta.

1 răspuns:
| AnimatedSignature a răspuns:

Cu cablul usb, sper.

Intra in setari ( settings ), daca ai android mai mare de 4.3 intri in: Despre telefon (about phone), dai pe Numarul versiunii (ultima in lb. engleza) si apesi pe ea de 7 ori. Apoi ai devenit dezvoltator si ai setarile respective (DOAR DACA AI ANDROID PESTE 4.3!). Acum iesi de aici si intra in optiuni de dezvolator si dai pe depanare usb. Vezi daca merge acum!