| AndreiFTW1 a întrebat:

De 3 zile calculatorul a inceput sa nu se mai conecteze la internet, ce pot face? Mentionez ca placa mea de baza nu se poate conecta la Wi-Fi, prin urmare il conectez prin cablu.Am testat si pe latptop si nu cablul este de vina plus ca si telefonul merge perfect...Ce pot face? Multumesec anticipat.

Răspuns Câştigător
| TheOneTime a răspuns:

Incearca, de ce nu, cel mai probabil este de la ea asa ca nu ai de pierdut, oricum trebuie sa incerci ceva pana la urma, sau sa il duci la reparat intr-un final daca chiar te depaseste.+

3 răspunsuri:
| TheOneTime a răspuns:

S-ar putea ca acea mufa de internet din placa de baza sa nu se conecteze, sa se fi stricat. Uite-te daca exista un indicator led langa aceasta. Daca da si nu se aprinde cand il conectezi, aceasta este de vina. Daca nu, iti sugerez sa te informezi din urmatoarele site-uri:
http://www.pcworld.com/article/2835564/when-your-ethernet-wont-connect.html

http://www.tomshardware.co.uk/......-wall.html

| AndreiFTW1 explică (pentru TheOneTime):

Mufa este conectata, si este un beculet de culoare verde care sclipeste intermitent.M-am gandit sa imi cumpar o placa de retea noua, oare o sa mearga daca imi cumpar una?
Ce spui de:
http://www.pcgarage.ro/placi-de-retea/edimax/eu-4306/
am gasit si mai ieftine dar aceasta cred ca are o viteza mai mare.

| AndreiFTW1 explică (pentru TheOneTime):

Iti multumesc mult pentru ajutorul accordat, cred ca astazi o sa dau comanda placii de retea.

| TheOneTime a răspuns (pentru AndreiFTW1):

Incearca, de ce nu, cel mai probabil este de la ea asa ca nu ai de pierdut, oricum trebuie sa incerci ceva pana la urma, sau sa il duci la reparat intr-un final daca chiar te depaseste.+