| Andrey551 a întrebat:

Am o mica problema si as avea nevoie de ajutorul vostru. Cand conectez cablul de internet la router sau la PC, in ambele cazuri mi se comunica ca nu am nici un cablu conectat, exact ca si cum nu l-as fi introdus in portul de internet. Care poate sa fie problema? Mentionez ca reteaua de internet este RDS.

Răspuns Câştigător
| IoNuTz96 a răspuns:

Sunt doua cazuri posibile:

1) Camblul respectiv nu are semnal prin el, adica undeva pe retea ceva a intrerupt curentul respectiv care trece prin el deci PC-ul nu poate vedea nimic conectat.
2) Ti s-a ars placa de retea din PC, cea interna de pe placa de baza.

Bafta happy

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Problema este că nu ai setat corect internetul.La Erdeesh trebuie să folosești user și parolă pentru a te conecta(conexiune broadband ppp0e).
La router trebuie să setezi pe PPPoe și pai să introduci userul și parola urmat de setarea always conected.
Logic că ai nevoie de un cablu ethernet ca să faci conexiunea de la router la PC.
Succes