| TheFuckingMaiX a întrebat:

Hei,am o întrebare,eu am destul de multe jocuri pe telefon, si am un card SD de memorie de 8 GB,dar când mut un joc de pe Stocare Interna pe Card SD,memoria jocului ocupa spațiul telefonului,in loc sa ocupe spațiul cardului, de ce? Si ce as putea sa fac sa nu se mai întâmple asta?

Funda

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Sunt unele aplicații ce nu pot fi mutate în întregime pe SD card.
Sunt alte aplicații care nu pot fi mutate pe deloc pe SD card.
Și nu în ultimul rând fii sigur că ai ales ca SD card să fie prima memorie de stocare în setări.