| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o mica problema cu laptopul ^_^. Astazi l'am lasat pe sleep, pentru vreo 4 ore, si spre seara, cand am ajuns acasa si l'am deschis avea un miros a ars. dar foarte putin. Tin sa mentionez ca folosesc Cooler la el! cand m-am uitat la ele, coolerul mirosea putin a ars dar si laptopul! imi poate spune cineva de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Si asta-i faza cu un laptop, poate sa incins coolerul stand atata timp pornit.
Si samson un laptop cand e in sleep hybernate nu ar trebui sa faca asa ceva sa se incinga ceva s-a intamplat la coolere-le respective nu te speria nu e nimic rau doar ca va trebui sa cumperi alt cooler pentru laptop.

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru Kylexy):

Uf, deci nu ma sperii laughing da treaba e ca coolerul merge straight face incawinking doar ca are mirosul acela a ars, care se simte totusi, dar nu tare. si mai am momente cand stau toata ziua pe laptop si nu mi s-a intamplat. si acum cand a stat doar pe sleep? thinking

| Kylexy a răspuns (pentru Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii):

Tiam lasa mesaj sau da-mi add la alin_vali_2008 sa iti dau un programel sa monitorizezi temperaturile la tot sistemul

7 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

S-o fi facut vreun scurt ciurcuit, desi, daca avea scurt se stingea. Eu cred ca nu trebuia sa-l lasi atata timp on. probabil l-ai suprasolicitat. nu mai face asta.

| davidtm a răspuns:

Se poate sa ai laptopul de mai multa vreme si sa fi intrat praf in el.

| Vannne a răspuns:

Laptopurile se incinta foarte tare si mie mi se intampla! Evita sa il lasi deschis in momentul in care nu il folosesti pentru ca se poate strica!
Funda?

| Vannne a răspuns:

Se poate strica incearca sa nu il mai lasi asa dupa ce nu il mai folosesti incearca sa il lasi o perioada inchis! Si mie mi se intampla la fel cu el!

| CiucaDenis a răspuns:

De la sursa de la care ia curent.Si eu am patit la fer dar la mine s-a ars de tot.