| lololololol a întrebat:

Hey... Miam lasat laptopul putin in "Sleep, si cand l'am deschis nu mai mergea Mousul de la laptop...Merge doar cand pun USB. ce pot face? crying

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am Acer. Vezi ca in partea stanga a mouse-ului exista un buton de activare. Daca butonul lumineaza rosu inseamna ca este dezactivat, pentru activare apasa pe el si trebuie sa se stinga lumina rosie si atunci este activat. Succes!

| lololololol explică:

Si cum activer Padul la loc?

| lololololol explică:

E acer.

| Umbra_9400 a răspuns:

Poate ai dezactivat pad-ul din greșeală, există un buton pentru activare, dezactivare pad la majoritatea laptopurilor, dacă nu te ajută prima idee, poti sa îi dai un shut-down complet, scoți USB-ul de la mouse și îl repornești! Sper că am fost de folos, cel puțin am încercat. happy

| Umbra_9400 a răspuns:

Încearcă să îi dai enable din BIOS, asta ar fi ultima variantă, dar dacă nu știi exact cum se procedează ar trebui să rogi o persoană care are idee cum funcționează BIOS'ul, era indicat să ne specifici cel putin brand-ul laptopului tău, dacă este Toshiba este clar!

Edit: Control Panel -> Mouse -> Devices -> Touch Pad Enable

sau

http://www.synaptics.com/support/drivers (reinstalezi driverele, în cazul în care ai Windows 7 le instalezi pe cele de Vista)

Întrebări recente