| Cristiannaaa a întrebat:

Hei, am o problema de ceva timp cu televizorul...când îl deschid după ceva timp ecranul se stinge dar sunetul merge normal gen.și nu știu de la ce. Nu am umblat pe la setări sau chestii so. Dacă știe cineva pls help me

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Probabil procesorul video se supra-încălzește și intră în protecție, lucru ce duce la stingerea imaginii. Depinde de modelul procesorului video și modelul plăcii de bază a televizorului.
Te poate costa cu tot cu manoperă de la 70 lei la 300 lei.