| iaskalotofquestionz a întrebat:

Hei! Ce se întâmplă pe WhatsApp? Dupa ce primesti block, la 10 zile iesi automat? Am primit pe 1 si azi vad iar ultimul act (nu stiu de cat timp pot sa il vad, stiu doar ca azi il vad iar). S-a mai intamplat o data... am mai primit prin martie si in iulie il vedeam iar. Deci? Imi puteti explica, va rog?

11 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Simplu, ai fost deblocat de persoana care te-a blocatwinking probabil temporar.

| iaskalotofquestionz explică (pentru alina2k18):

Cum adica temporar?
Am fost blocată in martie, apoi prin iulie am început iar sa ii vad ultimul act. Pe 1 octombrie i-am scris si mi-a dat block instant, deci nu vor mai fi mesaje din partea mea. Dar iar ii vad ultimul act... nu e ca vreau sa ii scriu, ci pur si simplu as vrea sa stiu daca o face persoana asta insasi, sau daca o face WhatsApp-ul. Ca de ce m-ai scoate de la block ca sa ma blochezi iar... sa ma scoti iar?

| alina2k18 a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

''Ca de ce m-ai scoate de la block ca sa ma blochezi iar... sa ma scoti iar?''
Unii asa se distreazawinking
Nu face whatsapp asta ci persoana respectiva.

| Bizon95 a răspuns:

In teorie daca WhatsApp ar face asta atunci ar iesi scandal cu urlete de intimitate si alte placeri (dat in judecata), asa ca NU fac asa ceva

ce e posibil, e ori sa se distreze pe seama ta, ori pur si simplu sa fi curatat toata lista de block si apoi sa bage manual ce stia ca, chiar vrea block

| iaskalotofquestionz explică (pentru Bizon95):

Nu cred ca se distreaza pe seama mea, e vorba de o persoana care are toate motivele sa ma blocheze... avem o poveste mai lunga, dar pe scurt i-am facut rau. Asa ca nici nu ma mira faptul ca m-ar bloca. Ce ma mira e ca dupa ceva timp ii vad iar ultimul act, deci ma scoate... dar daca ii scriu imi da block. Deci asta nu intelegeam eu si ma gandeam ca ma scoate WhatsApp

| iaskalotofquestionz explică (pentru alina2k18):

Nu e vorba de distractie, eu am ranit si inselat persoana asta. Are tot dreptul si fiecare motiv sa imi dea block. Dar ce ma lasa wow e ca ma scoate... dar doar pe whatsapp, pe celelalte retele nu. Si de asta m-am gandit ca e de la aplicatie

| Bizon95 a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Atunci e cealalta explicatie
posibil sa isi curete lista de block-uri si sa o refaca mai scurt
motivul ar fi ori ca pierde e unii pe care i-a blocat din greseala
ori pur si simplu WhatsApp nu da voie decat un nr limitat de block-uri (care se practica, lor le mananca resurse de tip procesor sa verifice listele de block-uri la fiecare mesaj si refresh de contacte)

| iaskalotofquestionz explică (pentru Bizon95):

Multumesc mult.

| Bizon95 a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Cu placere

| Bizon95 a răspuns (pentru iaskalotofquestionz):

Am zis ca e posibil
in orice caz ramane explicatia cu ordinea in lista