| BlahxD a întrebat:

Hei, cum imi pot afla lock code-ul?
Vreau sa imi pun parola pentru a nu mai intra in meniu decat cu acel cod, dar nu imi accepta sub nicio forma. N-as putea sa il schimb si fara sa il stiu pe cel precedent? Ca mereu imi zice ca e incorect. Mentionez ca am Nokia 5230.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stinge telefonul, tine apasata tasta te apel (verde) in combinatie cu *(stelutza) si tasta 3. in timp ce tii apasate aceste 3 taste apasa tasta de pornire a telefonului (deci in total ar trebui sa apesi pe 4 taste). e nevoie de asta pana apare mesajul de log si putin dupa.
daca urmezi pasii n-are cum sa nu meargabig grin