| Gabby09 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Care dintre acest LAPTOP ...3-free-dos și acest pc ...la-alegere este mai bun și de ce? ( Care are placa video și procesorul mai bun, ţinând cont de firmă? Vreau să îl folosesc pentru jocuri noi dar nu foarte mult plus câteva programe ) DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Tinand cont ca procesoarele amd sunt mai bune in jocuri comparativ cu pretul celor Intel, acel fx 6300 matura pe jos cu procesorul laptopului. ( 6 nuclee pe langa 2 nuclee de pe laptop ) Asta 1 la mana. placa video de pe sistem este un ddr5 1gb 128 biti, care iarasi matura pe jos cu placa video de pe laptop ( latimea de banda, etc ) In gaming, fara dar si poate pc-ul este cea mai buna alegere. Laptopul acela nu este pentru jocuri, se incalezeste foarte repede in gaming.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca discutam de jocuri, desktopul sterge pe jos cu laptoapa in orice scenariu imaginabil. Pe de alta parte, e un sistem facut cu picioarele si ala...

| Mariusflo a răspuns:

Salut,

Ambele lapturi arata bine dar sincer sa fie de 2100 lei ti-am gasit ceva mult mai bun decat ambele.

Arunca o privire aici: http://bit.ly/1tKEYky

Configuratie:

procesor i5
4gb ram
placa video Amd Radeon R5 M230 2gb

| John1973 a răspuns:

Laptopul este bun pentru ca este mai mobil fata de pc care nu il poti lua cu tine nicaieri http://bit.ly/1vQ67TR

| YAGOO21 a răspuns:

Pe Altex