| PowerOfReich a întrebat:

Hei, TPU!
Am o mare problema. Acum aproape o saptamana, mi-a cazut telefonul in apa, un Allview A5 Ready. L-am lasat la uscat cateva zile, iar acum se deschide, numai ca ecranul nu mai porneste. Cum pot proceda si de la ce ar putea fi mai exact?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Apa conduce curentul, iar in telefonul tau s-a scurtcircuitat electronica.
Rezultatul: vinde-l de piese si mai pui diferenta la altul, chiar de mana a 2-a.

2 răspunsuri:
| Bitzer a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu si eficient: cumpara alt telefon.

| PowerOfReich explică (pentru Bula):

Multumesc!