| Anonimus502 a întrebat:

Hei,TPU! Am o urgentaaa...Mi-a fost spart contul de Facebook si schimbata parola.Am incercat sa resetez parola, dar am un cont de yahoo foarte vechi caruia nu ii mai tin minte parola si practic nu il pot accesa si un numar de telefon vechi pe care nu il mai am, pentru ca si contul il am de foarte mult timp si am adunat o multime de amintiri acolo...Va rog sa ma ajutati! T_T

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi ca poti raporta la FB ca ti-a fost spart contul.Fa-ti alt cont, cauta - ti contul initial si raporteaza-l ca fiind al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa ai cine stie ce program spion sau virus prin telefon sau calculator.Altfel nu-mi explic cum ti-a spart cineva FBul.

| anonimg a răspuns:

Nu se poate sparge un cont de Facebook. Tu ai spus parola cuiva, și este și normal ca aceasta să fie cunoscută de mulți oameni.
Parolele trebuiesc luate cu noi în mormânt; dar ele nu trebuiesc spuse nimănui, niciodată. Nici aceleia pe care o ținem în brațe. ^_^

| Anonimus502 explică (pentru anonim_4396):

Inca sunt conectata pe laptop, de pe telefon nu mai sunt.Nu exista ceva posibilitate sa schimb parola.Si l-am deconectat pe ala de pe contul meu si l-am blocat sa nu imi mai acceseze contul de pe telefonul lui.

| cfrtobias a răspuns:

Pai nu poti reseta yahoo parola? sa fi avut cumva e-mail alternativ

| Anonimus502 explică:

Nu am spus-o nimanui..Ma gandesc ca o fi fost si o parola usoara.Si mai ales am vazut de pe laptop ca s-a conectat un strain(am realizat eu, nu scrie acolo ca s-a conectat un strain)))Am vazut la conectari

| Anonimus502 explică:

Nu am spus-o nimanui..Ma gandesc ca o fi fost si o parola usoara.Si mai ales am vazut de pe laptop ca s-a conectat un strain(am realizat eu, nu scrie acolo ca s-a conectat un strain)))Am vazut la conectari.

| Anonimus502 explică:

Nu am dat-o nimanui! Ma gandesc ca era si o parola usoara...Si am vazut de pe laptop de unde s-a conectat si pot sa zic ca n-am tangente cu capatul celalalt al tarii.

| Anonimus502 explică:

Nu.E foarte vechi si nu il mai folosea nimeni...

| Frank51 a răspuns:

Asa se intampla daca nu iti ti informatiile actualizate.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anonimus502):

Daca esti conectat de pe laptop, atunci intrii in setari, iar acolo poti modifica TOATE drepturile de acces:
- poti elimina orice dicpozitiv atasat care nu este al tau
- poti schimba "numele" (e-mail-ul) de acces
- poti schimba parola
- poti schimba numarul de telefon atasat.

Nu stiu ce mai astepti?

| Simpatic a răspuns (pentru anonimg):

Nop, este vorba de elemente malware ...troian si dupa caz keylogger care inregistreaza tot ce scrii, de aici devine simplu.
Dacauserii ar fi putin mai educati in ceea ce priveste securitatea online si pasii corecti de navigare nu s-ar intampla sustrageri de conturi.
Desigur ca este si asta o varianta sa spui cuiva datele contului, dar de ce a face-o?

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ti-a pasat sa-ti salvezi adresa de email si nici nu ai schimbat numarul de telefon, din contuld e FB, nu se mai poate recupera nimic.
Din punctul asta de vedere esti singruul vinovat, ca nu poti dovedii nianui, ca ala este contul tau de FB.
Din pacate, in cazul asta nu ai de la cine sa primesti ajutor.
Tine minte un lucru, niciodata, dar absolut niciodata nu dai NIMANUI, parola ta de la site-urile pe care le ai, nici macar celui mai bun prieten!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimus502):

N-ai zis cum s-a ajuns in situatia asta. Cum ai ajuns cu parola schimbata?