| alexia38 a întrebat:

Hei TPU am un televizor smart tech si am pe telefonul meu samsu g galaxy s5 peel remor si l-am conectat la televizor dar eu sunt la digi cu resever la televizor mi-ar putea cineva zice cum sa fac sa pot schimba programele la televizor cu telefonul daca am resever dela digi

Răspuns Câştigător
| Anonimul1233 a răspuns:

Exact asa am si eu. Televizor Samsung(si S5 am avut acum 1 luna, intre timp mi am achizitionat altul), inainte sa am resever de la digi puteam, dar cu peel poti doar sa umbli in setari, sa il aprinzi/inchizi si sa dai sonorul mai mic/mare(si sa schimbi sursele) nu poti face nimic, din pacate, doar daca nu se va inventa o aplicatie speciala digi.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se scrie reciever nu reserver, si se citeste risivăr, sau decodor spune i mai usor, ce decodor ai? Humax? Pe telefon ai instalat remote control telecomandă universală sau ce, ca la cum scrii nu intelege nici dr@cu,, nu poti schimba de pe telefon canalele la televizor deoarece televizorul este conectat prin decodor, si la decodor nu stii setarea ca sa i faci telecomandă universală nu stii codurile, este complicat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar numai ai telecomanda decodorului humax? Sau de ce vrei sa schimbi cu telefonul?