| erdeivlad a întrebat:

As vrea sa stiu ce este acela "BETA"?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca te referi la un program beta este un program de proba care apare inaintea unei versiuni finale. |Este o versiune de software aflat in faza de dezvolatre special pentru testare, suporta update-uri, lansat pentru a ajuta la îmbunătățirea software-ului sau a fixa bug-uri încă prezente în program.

6 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Buna!
Beta inseamna un stadiu de dezvoltare a unui software
Uite aici mai multe detalii:http://ro.wikipedia.org/wiki/Stadiu_de_dezvoltare_a_unui_software

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,
Poate fi o versiune la care încă se mai lucrează. Nu e varianta finală(nu are varianta terminata), mai poate fi si o litera din alfabetul grecesc ( a 2a)
Sper că te am ajutat

| Mimi2011 a răspuns:

Beta reprezinta a doua litera din alfabetul grecesc (β).

| Alex007cj a răspuns:

Beta este o versiune a jocurilor de genul GTA.Ea face ca lucrurile sa se vada mai stralucitor, mai clar, mai real.Asa cred eu.

| larisamarilena a răspuns:

Chestiune neterminată sau terminată dar neşlefuită.