| sieupeaici1976 a întrebat:

Cand deschid laptopul, dupa vreo 35 de minute se inchide subit. Si cand il deschid iar, se inchide peste 5 minute.
Ce are?

7 răspunsuri:
| giulia283 a răspuns:

Şi la mine făcea aşa intr.un timp acum nu mai face. Eu cand il aprindeam dupa ce s-a inchis dadea aer cald si era foarte zgomotos.

| Jsjsha a răspuns:

Depinde de cat timp ai laptop-ul

| RB26DETT a răspuns:

Instaleaza asta https://www.alcpu.com/CoreTemp/ si vezi pana la ce temperatura se ridica, daca vezi ca ajunge pana foarte aproape de Tj max sau ajunge la Tj max atunci e clar ca trebuie schimbata pasta termica si curatat de praf.
Aveam un laptop vechi ce mi se inchidea cand se supraincalzea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil se supraincalzeste

| GdX a răspuns:

Mai curata-l si tu de praf.

| darrio2007 a răspuns:

Du-l la curatat.

| FaraNume1245 a răspuns:

Specs și temperaturi?