| SadBlackAngel a întrebat:

De ce mi se inchide laptopul cam in 30.40 de minute dupa deschidere?

Răspuns Câştigător
| calin91 a răspuns:

Este unicu si cel mai bun motiv posibil: Morisca de la pc se incalzeste prea tare, si pentru a nu lua foc, sau a nu se arde, se inchide pc. De ce se incalzeste?
1. Are mult praf pe ea depus si o incurca la invartire.

Cum pot rezolva asta?:
1.Te duci la baietii cu reparatul calculatoarelor si le spui problema, il lesi pe putin timp sa ti-l deschida si sa iti curete moriscawinking, dupa nu vei avea probleme un timp lung cu ea.
FUNDA?

| SadBlackAngel explică (pentru calin91):

Bai nu e asta
e alta problema

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine il duci la un service si iti spune tot ce vrei sa stii!

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai w8 si nu e activat poate fi un motiv. daca se incalzeste si ajunge la o temperatura ridicata e un alt motiv. mai sunt si altele dar de regula din aceste doua se opresc calculatoarele si laptopurile.

| ombladon112 a răspuns:

Probabil se supraincalzeste, incearca sa pui mana la cooler sa vezi daca e fierbinte. Iti recomand sa instalezi si un program de monitorizare a temperaturii procesorului.

| SadBlackAngel explică (pentru ombladon112):

Pai ce program?

| ombladon112 a răspuns (pentru SadBlackAngel):

Real temp cpu

| popadrian96 a răspuns:

Depinde ce joc ai descarcat s-ar putea sa ai virusi, funda

| GeorgianD a răspuns:

Ca sa iti explic intr-un mod mai simplu :
cand se incalzeste si ajunge la o temperatura improprie el se inchide.
Du-te sa-l repari pana nu e prea tarziu!