| Liana9524 a întrebat:

Hei TPU, care are cont pe tumblr, imi spune si mie cum pot pune o melodie de fundal?

1 răspuns:
| Ancaaa23456 a răspuns:

Undeva în dreapta scrie "Customize". Dai click acolo, apoi o să îți apară în dreapta profilul tău, iar undeva pe margini trebuie să fie diferite reclame unde scrie "themes". Apeși pe una din ele, iar în stânga or să îți apară mai multe setări pentru profil. Apeși pe "tumblr music players" și unde scrie "search" scrii numele melodiei și al cântărețului/trupei. Or să îți apară mai multe opțiuni cu diferite videoclipuri ale melodiei respective; tu o alegi pe cea care ți se pare potrivită, apăsând pe "Add to playlist" (poți să pui câte melodii vrei). Undeva în dreapta, o să-ți apară o fereastră cu melodiile alese. După ce termini, apeși pe "Generate music player" și în pagina care o să ți se deschidă îți va apărea un cod. Îi dai "copy", te întorci în pagina cu "customize" și apeși în dreapta sus, unde scrie "Edit HTML" și o să îți apară setările contului tău scrise într-un limbaj de programare. Tu dai în jos până la ultimele setări și îi dai "paste" codului de mai devreme. Apoi, îndrepata sus, unde scrie "Edit HTML" trebuie să scrie și "Update Preview". Apeși acolo, apoi apeși pe "Save". Apoi te întorci la contul tău de tumblr și vezi dacă îți apar melodiile. Dacă vrei să schimbi melodiile sau să mai adaugi trebuie să ștergi partea din HTML cu vechile melodii, iar daca vrei să schimbi tema sau background-ul de la cont trebuie să ștergi tot HTML-UL. Sper că ți-am fost de ajutor. :***