| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

exista mitraliere ( sniper sau assault ) care sa poata sa penetreze blindaje? masini bildate?

care este arma cu cea mai mare forta de tragere?

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Alea de assault in general au munitie de calibru relativ mic (AK47, M16, etc.) Exista gloante armor piercing pentru ele, dar nu pot penetra blindaje bune.

Pe de alta parte, o arma de calibru mare, gen.50 cal (~1.2 cm), cu un glon armor piecing, poate penetra un motor de masina.

| Radu284 a răspuns:

A, da, si nu exista mitraliere sniper, wtf. Armele de tip sniper au alte criterii, acuratetea trebuie sa fie extrem de buna, sunt grele, mari, etc. Nu poti avea o acuratete mare pe foc automat.