| xXGaBiXx a întrebat:

Pentru a 2-a oara luna asta mi s-a stricat tigaia de Windows 10. Nu e nici o problema in asta, dar ultima data am avut lucruri foarte importante pe desktop. In safe mode nu am putut intra ca tot imi dadea blue screen asa ca am intrat in cmd prompt, iar dupa cateva tutorial pe Youtube, am reusit sa copiez "Users" din system32 in alta partitie. Problema e ca dupa ce am reinstalat windowsul (incluzand formatarea Chappy nu mai gasesc in nici o partitie lucrurile alea pe care le salvasem.
Aveti vreo idee cum as putea da de ele?

7 răspunsuri:
| sskrillex96 a răspuns:

Salut! As dori sa stiu si eu ce procesor si memorie ram ai la pc-ul tau? Intreb pentru ca vreau si eu sa pun windows 10 si sa imi dau seama daca v-a rula bine

| NLS a răspuns:

Esti sigur ca e de la tigaie?
Am Windows 10 din 2016, atat pe desktop cat si pe laptop, si merge PERFECT. Mai rapid decat Windows 7, fara blue(black)screen, fara freeze sau erori.
Au existat 2 dati, dupa 2 update-uri, cand au existat mici probleme (lag in principiu, unele butoane refuzau sa se apese din prima, etc...) dar au fost reparate dupa aproximativ 5 zile de fiecare data, prin noi update-uri.

Atat laptopul cat si desktopul au hardware mai vechi decat sistemul de operare (desktopul e din decembrie 2011, laptopul din 2012).

Esti sigur ca nu ai formatat si acea partitie, sau ca chiar ai copiat fisierele?

https://www.computerhope.com/copyhlp.htm
ai folosit comenzile corect?

Foloseste Recuva cautand pe acea partitie, desi slabe sanse sa gaseasca ceva.
Sau scaneaza cu Recuva si partitia C.

| gelu1970 a răspuns:

Posibil cu un program de recuperare.

| xXGaBiXx explică (pentru sskrillex96):

8GB RAM DDR4, Procesor Skylake G4400, calculatorul merge ok dar am ghinion la windows-uri

| xXGaBiXx explică (pentru gelu1970):

Anume?

| gelu1970 a răspuns (pentru xXGaBiXx):

Easeus
Ontrack
Auslogics
Eu astea le folosesc.

| cristimihailov a răspuns:

Salut. Nu le mai gasesti daca ai formatat partitia...