| stef112 a întrebat:

Nu stiam unde sa postez asa ca am pus aici! Am o problema cu pc-ulangry againsad. Deci am cumparat pc-ul in august anul trecut(placa baza Intel dual core 2. 40ghz gt530, placa video Asus de 720 mb cred si 2 gb ram erau de la Kingmax). Timp de 4-5 luni a mers inpecabil pana intr-o zi cand a inceput sa imi dea crushuri si sa sa faca cate 1-freeze 2 la saptamana.Am reinstalat windows(nu eu cineva de specialitate ce mi-a facut pc-ul), si problema a reaparut cu blue screenurile si freezurile. Vreo 2 saptamani nu am mai intrat pe pc. Dupa, prima oara cand am intrat pc-ul mergea impecabil.A doua zii problema revenea.De atuncii am observat ca atunci cand pc-ul merge bine imi da blue screen si cand incepe prost, sa se blocheze ajunge la freeze(sa nu mai spun ca, cateodata nici nu se aprinde si imi zice dupa ca windows-ul nu s-a putut deschide).Eu am crezut ca in safe mode e diferit dar nu a fost...aceeasi poveste.Am luat sa fac un memtest (pentru rami)si cand a ajuns la 70% blue screen..Asa ca am crezut ca e de la rami.Am schimbat placa de rami (luni) si a mers impecabil pc dupa.Marti a mers la fel..foarte bine, dar ieri tot asa a facut figuri(s-a blocat si in safe mode)Astazi merge bine vad dar e clar ca problema persista..Intrebarea este de la ce credeti ca poate fii cauza deoarece e hardware? Tind sa cred ca placa de baza deoarece cand intru in jocuri nu se blocheaza..doar in windows! Funda vot etc..MS!

3 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Placa de baza ar trebuie sa o schimbi sau sa dai un restart in bioswinking

| stef112 explică (pentru M1hai):

Poi placa de baza este in arantie(pc-ul e facut pe piese).Pe contractul ala pe care mi l-au dat scrie 36 luni arantie..deci o pot inlocui? S-au trebuie sa cumpar alta? Cu toate ca, cred ca totusi ar trebui sa o inlocuiasca.

| M1hai a răspuns (pentru stef112):

Du-te la magazinul care tia oferit garantie si trebuie sa iti repare pc-ulwinking