| Razvy9931 a întrebat:

Am reinstalat windowsul si cand il verifica la sfarsit mi-a dat o eroare blue screen.Am reusit sa il instalez a 2-a oara si la 2-5 minute a aprut iar eroarea.Acum am stap pe pc mai mult de 4 ore si nu a mai aparut eroarea.
Cel care mi-a instalat windowsul mi-a spus ca s-a stricat HDD.
Daca eu sunt pe PC si am si descarcat niste programe cum sa se fi sticat HDD?

"Separat"laughing :A fost o problema de moment?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu ai facut o poza la eroare, nu pot sa-mi dau cu presupusul la eroarea ta decat sa stau la povesti cu tine dar HDD-ul nu este! Blue Screen of Death - BSoD - Ecranele Albastre pot fi cauzate de drivere incompetent programate, memorie defectă, un registru corupt, niște DLL-uri incompatibile, lipsa spatiului de pe partitia primara sau virusi (unii virusi pot provoca erori fatale in special cei care afecteaza sistemul de boot sau directoarele din windows).
Sfatul meu:
- faci toate update-urile obligatorii din windows
-instalezi cele mai noi drivere pentru sistemul tau
...si poate asa dispare acel BSOD.

Succes!

| manuel72 a răspuns:

Verifica hdd si ram-ul, de obicei ele sunt cauza erorilor astora.

| alexstrong33 a răspuns:

Cred ca ai o piesa pe ducă sau e posibil sa fie o problema de software.