| daNNusa a întrebat:

vineri mi-am luat un tlf nokia c3. dar nu imi merge wirelessu`l (netul) pe telefon. ce ar trebui sa fac? fundita :*

Răspuns Câştigător
| LemonCandy a răspuns:

Pai mergi la un operator Orange, comsote Vodafone. sau pe ce esti. si iti va spune ce trebuie sa faciwinking. Intreaba de conexiune de internet si iti va reseta wirlessuwinking
Succes!
[Funda?batting eyelashes]

9 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Trebuie sa fie activat.Ca sa mearga tebuie sa fi intr-o zona cu acoperire wireless.Ca sa faci asta trebuie sa intri la wireless si sa cauti retele libere unde te poti conecta.

| Robert a răspuns:

Numai vorbiti aiurea.Wi-fi e separat de netul de la furnizorul de servicii mobile. Poti intra cu wi-fi si fara cartela in tel.Trebuie sa ai semnal pentru wi-fi.Mergi la un Mall, acolo vei gasi semnal pentru internet.

| Xlove64 a răspuns:

Poi
Wi-fi (wirles) este diferit de netu pe telefon
Adica daca ai netu actuvat pe telefon poti intra oricand
Dar daca nu il ai activat si ai wi-fi nu te poti conecta oricand
Iti trebuie un fel de semnal pentru el ca nu se gaseste ori unde
Il poti gasi de ex daca are cineva de la tine din bloc wi-fi sau din centru depinde

| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Ai facut contract sa ai si net pe telefon?

| nigel a răspuns:

.fi atenta. cumva l-ai luat de la oranga/costome/fodafone?! daca da. nu poti avea net pe telefon daca nu ai cartela coresponzatoare de ex ( l-ai cumparat de la Orange si daca ai cartela cosmote nu iti merge ), trebuie sa ai cartela de la operatorul de unde l-ai luat. FUNDA?!

| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Trebuie activat de la Vodafonewinking
ca si eu am tot Nokia c3:X
hayde bfta:X

| crisi649 a răspuns:

Va trebui sa il activezi cu Vodafone pentru ca si eu am net pe tel tot asa si nici eu nu am stiut dar mi-a zis un prieten

| dimulescubogdan a răspuns:

Cum adica nu iti ¨merge¨, fii mai explicita!

| maruntelul01 a răspuns:

Am eu un prieten ce poate sa faca telefonul in timp ce vb la elwinkingcontactati-matongue