| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, vreau sa-mi achizitionez un Televizor LED Smart LG, 108 cm, 43UK6200PLA, 4K Ultra HD! Tot ce vreau eu sa stiu despre el este daca are sunet DTS, ca Samsung-ul nu are! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

El are sunet stereo integrat (20W), insa are codecuri pentru DTS, daca vrei sa-i pui un sistem 5.1, etc.

DTS Decoder Yes

Audio Codec AC3 (Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, DTS, DTS-HD, DTS Express, WMA, apt-X
(Refer to manual)

Ce sistem / soundbar vrei sa-i pui?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te doare mana sa copiezi in cautarea Google "Televizor LED Smart LG, 108 cm, 43UK6200PLA, 4K Ultra HD" si sa citesti specificatiile produsului? laughing
Sau esti prea lenes... tongue

| Panamax a răspuns:

Si ce faci cu DTS-ul?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu îți recomand să îți iei.
Eu am avut și mi au apărut o dungă pe ecran după 2 săptămâni.
Bine, pate eu am avut ghinion rolling on the floor

| CarcotasulVesel a răspuns:

Dts e un format de sunet care se afla in video, NU in televizor
un televizor asa de scump si mai ales 4k are SIGUR iesire digitala audio pentru DTS la care sa poti connecta un sistem audio dts, care NU poate sa fie fizic in televizor
conform:
https://www.compari.ro/......423417000/
are dts

in alta ordine de idei, daca tot dai atatia bani, eu te sfatuiesc doua lucruri
1. nu cumpara 4k mai mic de 55" adica 140cm, dai banii pe 4k DEGEABA, ochiul uman nu poate percepe diferenta intre full hd si 4k pe un ecran mai mic, chiar unii considera 65" - 165cm ca fiind dimensiunea minima
2. daca tot iti iei 4k, ia-ti OLED, nu LED (sau QLED care e o teapa data de Samsung si care e o tehnologie led cu un nume care suna asemanator cu OLED), OLED-ul se vede MULT mai bine, una dintre diferente e faptul ca negrul e negru, si nu o lumina blocata de un paravan negru care nu poate fi perfect opac asa cum e LED-ul
https://www.youtube.com/watch?v=bFMB2QgkeRE
cred ca o sa te convinga video, pe mine m-a convins
3. daca te decizi sa iei OLED, atunci ia LG, e cel mai ieftin dintr-un motiv rozbonbon: sunt sigurii producatori de display-uri de televizoare OLED, tot restul care produc televizoare cu OLED, de fapt cumpara display-ul de la LG, asa ca implicit LG e cel mai ieftin

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Decat un LED Smart LG 108 cm mai bine un TV Philips 108 cm.
Uite aici https://www.emag.ro/......DTM6JBBM/. Nu stiu cum e cu sunetul DTS, dar acest TV Philps este de 2 ori mai bun decat TV-ul LG.