| GiovanniVDM a întrebat:

Hei! vreau sa ma ajutati. eu vreau sa stiu care e treaba du fisierele (.bat) si (.exe) si mai am o intrebare eu vreau sa fac un fisier bat cu niste comenzi (am vazut la altii si nu am inteles) si sa fac un mic joculet? va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

.bat sunt scripturi care pot fi intrepretate de windows

.exe sunt fisiere executabile pentru windows rezultate in urma compilarii unui cod dintr un limbaj de programare.

pentru a face un joculet ai nevoie de ceva cunostinte de programare.

| GiovanniVDM explică (pentru suntserios):

Mersi mult