| anonim_4396 a întrebat:

Heii :d. Am si eu o problema. Am net pe telefon,am Samsung Galaxy S si merge si ca router,la alte telefoane merge (se conecteaza, merge netul foarte bine ) doar ca la mine pe laptop nu merge straight face si nu inteleg de ce. Se conecteaza dar nu merge, nu mi se incarca paginile.ce pot sa fac? trebuie sa umblu undeva in setari pe telefon sau la laptop? sau ce trebuie sa fac? va rog ajutorr:d dau fundita raspunsului care ma ajuta

2 răspunsuri:
| NeluFerchi a răspuns:

Probabil ai viteza mica la net sau conexiune G sau E. ca sa mearge bine trebuie conexiune H(3G) -mie nu mi-a mers pe laptop chiar daca am H pana nu am pus parola pe reteaua emisa de telefon- si m-am conectat cu parola. la cartel frog cu conexiune 3g aveam numa 50 kb/sec si oricum nu avea cum sa se incarce pe laptop unde se consuma mai mult trafic si viteza decat pe telefon

| contαbαndonαt a răspuns (pentru NeluFerchi):

Dar daca ar incerca c-un prog., si-a nume proxifier? la mine a mers cand am vrut sa-mi conectez netu' de pe tel pe laptop ori p.c. c-un anume android, pe frog ori cos, nu conteaza (nu mai tin minte exact optiunea de net la cos, era cu 300 si ceva de kb/s oricum), dar la conexiunea H ar trebui sa-i mearga mai mult decat acceptabil pentru ce foloseste ea.