| pitikaaluuii a întrebat:

Heii TPU...aseara am facut ceva...vazusem calculatoarele de la scoala ca au "2 foldere@ adica profesor si elev si am vrut sa imi fac si eu calculatorul asa.Am si reusit doar ca la "un folder"am pus parola si l-am setat ca functie pe administrator si celalalt pe standard user si acum am uitat parola de la administrator si aproape ca nu mai pot sa intru in setarile calculatorului deloc!

Va rog ajutati-ma crying(( Dau fundita la cine raspunde cel mai complet si mai repede!
Stiu ca cea mai simpla modalitate sa scot parola ar fi sa scot bateria de pe placa de baze cateva minute dar eu toata chestia asta am facut-o pe laptop si nici nu prea as vrea sa pierd nimica de pe el...
Si scuze de categorie dar cred ca asta este cea mai frecventata happy

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu prin bios scimbi parola de la windows

| thezbx a răspuns:

Intra in bios. cand aprinzi laptopul iti apare la un moment dat logo-ul producatoruui. si acolo intr-o parte iti zice ce buton sa apesi pentru setari, pentru Dell e, parca. apesi acel buton si intrii in setarsi, si pe acolo pe undeva este treaba asta cu parola