| anonim_4396 a întrebat:

Help! Tableta si telefonul nu se conecteaza la router wireless.Am o tableta Samsung Galaxy Tab 3 si un Samsung Galaxy S2.Pe PC netul merge normal,am de la RDS. Uneori nu merge nici pe PC,imi apare pagina de configurare a router-ului ca si cum ar fi fost prima data cand il instalez. Dupa, isi revine singur fara sa-i fac nimic straight face. Pe tableta am 3G dar cand dau la activarea datelor mobile, nu merge.Probabil trebuie sa umblu in setari

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ce router e? Ce securitate ai la el? Ai incercat sa reconfigurezi setarile la router? La tableta nu ai setarile la net facute, de asta nu merge.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

E router Tenda. securitatea e WPA PSK. sunt aceleasi setari neschimbate de cand l am cumparat..si pe pc merge dar pe tableta/telefon nu stiu de ce nu mai merg..au mers perfect pana acum. n am facut nimic sa le "deranjez" laughing

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Reseteaza si reconfigureaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Adica. bag cd-ul din nou? la astea chiar nu ma pricep.blushing

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Iti reinstalezi driverul de la router

| darrenhaayes a răspuns:

Fie routerul tau este slab configurat, fie ai o problema cu el si ar trebui schimbat. Pentru a activa datele pe tableta verifica APN ul daca este corect.

Stima

| robytoby a răspuns:

Uite aici un tutorial, poti sa te ghidezi dupa el.
http://dorytutoriale.blogspot.ro/......r%20Edimax
Nu iti trebuie nici un cd.

| darrenhaayes a răspuns (pentru Ghinea_Alin_1998):

Driverul de la router laughing))) Dzeule

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns (pentru darrenhaayes):

In caz de nu sti. de la romtelecom primesti un cd odata cu modemul trebuie sa ti-l instalezi atunci cand bagi internetul. Nu am RDS, dar banuiesc ca e la fel

| sltlp a răspuns (pentru Ghinea_Alin_1998):

Cd-ul e configurare pentru prosti, fara suparare. Nu ai nici un driver pe cd. Eu nu configurez niciodata routerele cu cd-ul.
@ reseteaza router-ul. Cel mai probabil ai un buton la spate de reset.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Am resetat tot. la fel face. Dispare icon-ul de wi fi pe tableta si zice" sunteti offline blabla" si dupa se conecteaza iar singur ..si iar dispare

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Sunt fata, nu ma prea pricep. poate e de proasta calitate router-ul?

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

E drept ca tenda nu sunt cele mai grozave, insa daca a mers pana acum, trebuia sa mearga in continuare. Nu prea stiu ce sa zic. Raman la ideea ca e ceva din configurare...

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, da!

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns (pentru sltlp):

Nici eu nu l-am folosit.Folosesc touslesdrives.com pentru drivere, nu celle de pe CDwinking