| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Hey! Am o problema cu PC-ul meu.De o perioada buna de timp se misca foarte greu, uneori sunt momente in care sistemul ingheata doar daca deschid Notepad.Aceste inghetari nu sunt datorate de suprasolicitarea sistemului, acest lucru l-am observat cu ajutorul gadget-ului de la Windows si cu Task Manager.Procesorul este utilizat 2-3%,memoria RAM 25-30%.Sunt absolut sigur ca driverele sunt toate instalate si actualizate,folosesc Disk Cleanup foarte des pentru a scapa de fisierele nedorite,folosesc defragmentarea in mod regulat, folosesc programe de curarare a registrului, dar problema persista.Am reinstalat Windows-ul,crezand ca aceasta ar fi rezolvarea,dar nu am putut rezolva nimic.M-am gandit ca problema vine din interior,asa ca l-am curatat bine de praf, dar la fel, nu s-a schimbat nimic.Acum chiar nu mai stiu ce sa-i mai fac...Ma puteti ajuta cu ceva idei?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Hard/sursa. Verifica parametrii SMART si temperaturile.

8 răspunsuri:
| Daniel2836 a răspuns:

Salut!
sunt profesionist in informatică.
Sursa problemei tale este hard-diskul. După cum descrii s-ar putea să fie o problemă cu supraînclzirea lui. Du-te la o agentie de reparat p.c-uri. Sigur te va ajuta!

Sper ca sunt de ajutor!

| KodrutZ a răspuns (pentru Daniel2836):

Ihi, si eu sunt popa. De fapt nu, sunt chiar Papa! Supraincalzirea, haha. Agentie de reparat pc-uri, haha. Agentie de detectivi particulari, nu?

| TheFragranceMaster a răspuns:

Nu ai pomenit nimic de o scanare cu antivirus.De unde ai windows-ul? Licenta sau nu?

| floryn1993 a răspuns:

Sursa, are si ea o mica treaba in toata problem acestea

| TheFootballPlayerAndrey explică:

Am uitat ca precizez ca Windows-ul este unul fara licenta, am scanat sistemul cu Bitdefender 2016(cu licenta) si nu a gasit nimic.Am mai avut acum ceva timp o problema cu hard-diskul, nu mai tin minte exact ce, dar am reusit sa o rezolv.

| iTzAlecsRo a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul si daca face in continu ia-ti un sshd (super static hard drive)

| gelu1970 a răspuns:

KodrutZ ti-a dat raspunsul corect. restul depinde de tine.

| KodrutZ a răspuns (pentru iTzAlecsRo):

Te-ai gandit mult pana ai debitat tampenia cu super static hard drive? Unde draq ai vazut asa o ineptie?