| melennati12 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema la internet cu descarcarile.Deci ori ce fisier descarc(orice) mi se incarca pana la 99% si ramane asa.Am schimbat de 5 ori windows-ul si diferite si problema persista.Am internet de la RomTelecom.Multumesc.Va rog care ma poat ajuta raspundeti.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Exact după ce porneşte PC-ul ţine apăsată tasta F8 și intră în Safe Mode. Vezi dacă poți downloada așa, folosind Internet Explorer.
Dacă nici așa nu merge, ca soluție finală aș zice să schimbi HDD-ul (HardDisk-ul) sau să-l duci la reparat.

5 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Dacă ai formatat mereu partiția cu sistemul înainte de reinstalare atunci aș zice că problema este de la net sau modem, ai încercat să-i contactezi?

| melennati12 explică (pentru DDCC):

Nu esti de la internet pentru ca am incercat internetul pe un laptob si functioneazastraight face

| DDCC a răspuns (pentru melennati12):

De mult timp întâmpini această problemă? Aș fi zis că poate fi de la placa de rețea. Dar m-am referit prima dată la partiții. Pe niciun browser nu merge să descarci? Dacă nu ai formatat partițiile înainte atunci un reset la Internet Explorer poate ajuta.
Însă, mai degrabă aș zice că problema este hardware, nu software, și atunci doar la ceva service poți rezolva.

| melennati12 explică (pentru DDCC):

Frate am dat reset la internet explorer...am cumparat azi placa de retea noua si tot pe **** il arestraight face.Nu vrea nici cum sta pana pan 99% dupa care 2 min zici "Eroare de rețea necunoscută."

| DDCC a răspuns (pentru melennati12):

Exact după ce porneşte PC-ul ţine apăsată tasta F8 și intră în Safe Mode. Vezi dacă poți downloada așa, folosind Internet Explorer.
Dacă nici așa nu merge, ca soluție finală aș zice să schimbi HDD-ul (HardDisk-ul) sau să-l duci la reparat.