| bluegreenjsjs a întrebat:

Hey.
Am un laptop si când il pornesc nu i se deschide ecranul. Se intampla asta de ieri de cand eram cu cineva care zicea ca luminozitatea lui era prea mare si am apasat pe soarele ala sub care scrie, stiti voi, luminozitate dupa care s-a închis. Azi era pe masa fără încărcător si sperând ca o sa mearga l-am deschis si a mers pana când am băgat încărcătorul ( dupa ce l-am scos s-a deschis ). Mai încolo putin am apăsat iar pe luminozitate si nu se mai deschide deloc. Mdea. XD. Stie cineva ce as putea sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Daca laptopul tau are bateria detasabila, incearca pornirea lui fara baterie. Daca porneste, uita-te in setari la Battery si Power & Sleep sa vezi daca nu cumva ai ceva setari date peste cap.