| TheAvenger a întrebat:

Neața. Am și eu o problemă. Am un Nokia X2-00. Până aseară a mers așa cum trebuie, iar de aseară s-a defectat, așa dintr-o dată, fără să-i fac eu nimic. Rămăsesem fără baterie, deja era pe roșu, și când am vrut să-l bag la încărcat îmi spunea,, încărcător neacceptat". L-am închis, i-am scos bateria, după m-am chinuit 10 minute ca să-l deschid. După ce l-am deschis, îmi spunea într-una că nu am nicio rețea, sau,,lipsă cartelă SIM" sau se tot schimba de pe Cosmote la fără rețea și invers, și nu puteam să fac nimic pe el. I-am scos bateria a doua oară și partea cu rețeaua se remediase, dar partea cu încărcătorul rămăsese la fel. Deasemenea, spunea,, baterie descărcată" din minut în minut, până s-a închis. Și nici că am mai putut să-l deschid. Are cineva vreo idee de ce face toate fazele astea? Și de ce se deschide atât de greu?

2 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Schimba bateria, probabil si-a terminat ciclul de functionare.

| CosmoteRomania a răspuns:

Salutare!
Te informam ca in vederea solutionarii situatiei intampinate, este necesar sa te adresezi producatorului de telefoane mobile, care asigura totodata si service-ul autorizat al produselor proprii.
Este necesar sa te prezinti in magazinul din care a fost achizitionat telefonul cu factura de achizitie, certificatul de garantie, telefonul si toate accesoriile acestuia.
Constatarea defectiunii unui produs se poate face numai intr-un service autorizat si agreat de catre producatorul de telefoane mobile.
Serviciile COSMOTE sunt furnizate exclusiv prin intermediul cartelei SIM. Abonatul este unicul responsabil pentru alegerea, achizionarea si utilizarea echipamentului.
Multumim!