| Anna712 a întrebat:

Hey! Azi am primit un cont de la liceu pentru classroom.Am introdus datele,primite de la liceu, emailul si parola, si imi apare un mesaj pe ecran ca nu am acces la classroom si ca trebuie sa contactez administratorul.Ce trebuie sa fac? Sa astept sa primesc permisiunea de a intra?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie sa contactezi dirigintele clasei.

| Onisim10 a răspuns:

Da.

| Yuoia a răspuns:

Contactezi administratorul retelei, cine o fi ala la scoala. Poate doar dirigintele. Dar el oricum stie sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să pui o parola al telefon. De aia apare. Și eu am pățit și am întrebat

| Anna712 explică (pentru anonim_4396):

Cum adica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anna712):

Nu știu exact din ce motive de securitate au făcut cei de la Google ca Google Classroom cu cont de școală să nu funcționeze pe telefon decât dacă ai parolă pe el și atunci trebuie să faci neapărat asta (deci să pui parolă la telefon). Cred că nu depinde ce tip de parolă, poate merge și dacă pui cu amprentă sau model de ala să unești punctele dacă ți-i mai comod. Eu am cu cifre spre ex.

| Anna712 explică (pentru anonim_4396):

N ai idee cat iti multumesc.M am chinuit o gramada si insfarsit imi merge.Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anna712):

Cu multă plăcere big grin