| AtmaKhan a întrebat:

Hey! Cand intru pe unele site-uri pe mobil (de pe Chrome), imi spune ca software-ul are un numar anume de virusi de pe alte cateva site-uri pe care nici macar nu imi amintesc sa le fi accesat; odata mi-a spus si ca are un virus de pe un site xxx, si va zic onest ca nu am si nu am avut nicio legatura cu acest gen de site-uri. Mi-am instalat 2 antivirusuri ( Bitdefender si Clean Master) care, totusi, nu au detectat nimic pana acum. Problema e ca deja performantele telefonului sunt slabite, factura e straniu de mare si apar alte "simptome" care fac sa nu incapa indoiala ca am telefonul virusat. Intrebarea mea este : singura solutie posibila este un factory reset, sau mai pot scapa de virusii astia printr-o metoda mai simpla? Nu mi-ar fi greu, dar stiti cum e cu programele si datele salvate in memoria interna si as vrea sa evit sa ajung pana aici. Tin sa mentionez ca am Android 4.2.0. Va multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| raresandrey a răspuns:

Cred ca este un program care iti spune ca ai virusi ca sa descarci antivirusul lor adica este un virus in antivirus, curata cu Clean Master si CM Security de pe magazin play poti sa descarci