| anonim_4396 a întrebat:

Hey.
Ce sa aleg dintre http://www.altex.ro/......ddr5-linux si http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gamin g-fighter-v3/?
Care este mai bun pentru gaming? (Stiu ca sunt altele mai bune, dar nu am un buget mare la dispozitie.)

Va multumesc anticipat! :D

Răspuns Câştigător
| santusx a răspuns:

Ambele au cate un plus si un minus.Cel cu Intel i5 are un minus la placa video ceea ce conteaza foarte mult in jocurile mai noi dar compenseaza cu procesorul si rami.Acum depinde ce fel de jocuri si cum vrei sa iti mearga in grafica (very high, high, mediu).
Eu unul as alege i5-ul si cu timpul as schimba placa video cu una mai puternica.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cu 200 lei in plus iti faci o configuratie pe piese de 2x mai buna decat tepele alea deja asamblate. Si ma refer la : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1123397/ pe care iti si recomand sa ti-l asamblezi!

| AdrenalinTm a răspuns:

Ma da in bani astia ai putea sa-ti faci u unu nu mai cumparati gata asamblate si cioburi au cele mai nasoale surse si daca sursa e nasoala iti *** meciu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc! big grin

| santusx a răspuns:

Este adevarat ceea ce ziceti dar, eu doar mi-am dat cu parerea despre sistemele propuse.
Poate nu dispune de mai mult de 2.000 de lei sau, poate nu stie, nu are pe cineva care sa il asambleze.Cu 200 lei in plus poate sa isi cumpere inca 4 GB rami.Sursa este chiar foarte buna si o spun pentru ca eu am aceeasi sursa Segotep exact acelasi model, de 3 ani de zile si nu mi-a facut probleme nici in full load.Iar placa de baza din wishlist este cu mult mai slaba decat cea din sistem.