| Mariaqwn a întrebat:

Hey guys, am un zenbook Asus, dar am pierdut certificatul de garanție (fizic).
Este cumpărat de la eMAG și nu mai am din păcate acces la cont sa pot trimite din aplicație în service. Ce pot face? Exista vreo alta modalitate sau e ca și pierduta garanția?
PS: laptopul îl am de 1 an și ceva, se încinge foarte tare.

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Poți încerca să discuți cu ei și poate ai norocul ca situația să se rezolve. Sau poți verifica pe adresa de e-mail dacă nu ai primit cumva certificatul și acolo, în cazul în care ai fost conectat la contul eMAG cu o adresă e-mail. Oricum, dacă se încinge, trebuie doar curățat. Îl poți duce la orice service de doamne ajută și cu siguranță nu vei avea probleme, chiar dacă pierzi garanția.

| Mariaqwn explică (pentru literallythesamebruh):

Da, asta ar fi ultima varianta, sa merg la orice alt service. Îți mulțumesc:3

1 răspuns: