| Florinut1009 a întrebat:

Hey,salut lume, cine stie un site sau un magazin din Bucuresti/Calarasi unde pot gasi placi video AGP 8X sau calculatoare bune dar la un pret dragut/bun/nu prea mare.Caut site'uri ca si emag.ro daca stii va multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cam ai de ales.Ori bun ori ieftin.Nu există înte ele.
Dacă ai ales asta înseamnă că ai stabilit un buget
Daca ai un buget știi deja ce vrei să faci cu calculatorul și la ce îți trebuie
Sisteme desktop recomand a nu se cumpăra preasamblate.toate astfel de sisteme ascund prostii ce le vei regreta și sau vei fii tot cu el în service.
Dacă e vorba de un desktop, recomandarea mea este unul custom made.
Pentru așa ceva suntem noi, cei ce oferim consultanță în IT.
Cu asta te pot ajuta eau, adica îți pot face un sistem buget(decent nu de 400 RON) la comandă.
Succes

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Placi video AGP nu gasesti decat second hand, pentru ca nu se fabrica de... cam 10 ani. Nu locuiesc in Bucuresti, deci nu-ti pot spune mai multe,

Insa sunt magazine, online si aproape sigur prin Bucuresti, unde poti sa-ti iei un PC relativ bun second hand cu garantie 1 - 2 ani. Ieftin si bun la cateva milioane, dar pe risc