| xShifT a întrebat:

Am o problema,de fiecare data cand aprind pc-ul toate ventilatorele se tureaza la maxim pentru cateva secunde apoi pc se apinde normal.Bun astazi nu a mai fost asa,se tureaza nonstop si nu se intampla nimic.Tin sa spun ca pc nu are mai mult de un an de cand l-am luat si am garantie la el, are un procesor g620 2.6, 8gb ram si cam atat stiu despre el.
Deci care sa fie problema, asa de curios, dau funda!

6 răspunsuri:
| CrezyyKiller a răspuns:

Placa video integrata sau dedicata dar nu conteaza prea mult
pc-ul tau e in regula
dar ai facut o curatenie in el cu aspirator sau scoase fiecare piesa in parte si curatate cu o carpa care nu lasa scame...din 6 in 6 luni se schimba pasta termoconductoare
pentru a scapa de praful din pc trebuie un tub de aer comprimat sau un compresor eu cand am timp folosesc Giottos CL1002 pentru a curata leptopul pe interior stiu ca e pentru aparatul fhoto dar e bun si pentru laptop

Dar un sfat cu garantia sigur ca poti scapa de toate astea sa ii suni, iti vor lua unitatea(trebuie cutia original si polistiren eu aveam pungi care apasam si pocneau le-am aruncat si facea urat acela care l-a luat sa il repare dar l-a luat)

| CrezyyKiller a răspuns (pentru CrezyyKiller):

Sigur iti vor curata ei pc-ul...dar daca iti trimit pc-ul acasa cu ceva lipsa in el sau dupa o perioada face iar de parca cerbe oala cu bors ii suni iar si iar sa il ia la reparat

| CrezyyKiller a răspuns (pentru CrezyyKiller):

Si eu am avut un praf de il scote-ai cu lopata din pc

| xShifT explică (pentru CrezyyKiller):

Este placa integrata, este ca nou nout fara urme de praf si posibil sa fie de la pasta termoconductoare, adica nu stiu pentru ca nu vreau sa umblu la ca apoi poate nu l mai ia la service, dar ma gandesc ca poate sa fie de la hdd pentru ca atunci cand toate componente se rureaza beculetul de la hdd nu lumineaza!

| CrezyyKiller a răspuns (pentru xShifT):

Bineeee
Inainte de a face o branza al trimite degeaba la reparat
Adica deschide capacul si demufeaza firele de la hard si poti incerca la cineva...un prieten nu este greu ...sa vezi daca se aude si la el
Daca da sigur hardul e de inteles., dar tot poti sa il trimiti la reparat ca ti-l rezolva ei dar poti ramane fara ce aveai pe hard
Sau poti deschide capacu de la unitate, il pornesti si asculti de unde mai exact vine poate sursa, poate CD-ROM-ul dar nu prea cred cine stie
Oricum vezi sa nu te vada cineva ca iti bagi capu in unitatea pornita, o crede ca vrei sa te duci pe lumea ailalta

| xShifT explică (pentru CrezyyKiller):

Nu este de la hdd, deoarece astazi a pornit, doar ca atunci cand am dat click dreapta pe my computer si proprites, apoi am inchis fereasta s-a blocat si si-a dat restart si nu mai face nimic doar isi tureaza toate componetele si atat